Bejelentkezés: gyongyi.info@gmail.com ---- 70/540 25 25
skype: gyongyos-gyongyos
Amiről sosem hallanál, ha nem olvasnád ezeket a sorokat…
Tudtad-e...hogy az ókorban eleinte csak a férfiak színezték a körmeiket?

Tudtad-e...hogy a kezdetek kezdetén a színekkel társadalmi rangot szimbolizáltak? A sötétre festett körmök a gazdagságot tükrözték, míg az alacsonyabb rangúak csak világos színt használhattak.

Tudtad-e...hogy Kínában viszont nem a szín, hanem a köröm hosszúsága jelentette a magas pozíciót? Ezzel ily módon is éreztették, hogy nem végeznek kétkezi munkát. Annyira fontosnak tartották ezt, hogy éjszakára védőtokot is húztak a kezükre.

Tudtad-e...hogy Nero felesége Poppea, állati zsírból, állati vérrel megszínezett eleggyel festette körmeit?

Tudtad-e...hogy a XVII. században, Júdeában, a mátrixba (körömágy) egy tetováló tű-szerű eszközzel festéket juttattak be, így a köröm már eleve színesen nőtt?

Tudtad-e...hogy az „igazi” manikűr csak az 1830-as évek körül kezdődött, amikor is egy fogászati eszközből készített spatulát, a körömbőr kezelésére kezdtek el használni?
Tudtad-e...hogy az 1900-ban kezdtek csak el ollót használni a körmök rövidítésére, és nagyjából ekkor született a fémreszelő is?

Tudtad-e...hogy 1920-ban született meg az első körömlakk? Köszönet érte Charles Revlon-nak. Ugye ismerős a név? Ez sötétvörös színű volt.
Tudtad-e...hogy 1950-re bővült ki csak a körömlakkok színskálája…

Tudtad-e...hogy csak 1970-ben készült el az első műköröm? Hol máshol történhetett volna, mint Amerikában? Elsőként egy orvos készített magának körömpótlást, de az ötlet igen hamar megtetszett a Hollywood-i színészeknek, így elég gyorsan népszerű lett. Gondoltad volna, hogy ez is kötődik a fogászathoz? Az első körömpótlások ugyanis fogtömőanyagból készültek...
(köszönet az információkért a www.interno.hu oldalnak)
|